Исус вътре в мен
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

баница с кааасмети

3 posters

Go down

баница с кааасмети Empty баница с кааасмети

Писане  Jesus_in_the_house Чет Яну 03, 2008 2:15 pm

cheers Arrow Question що е то касмета? Rolling Eyes или по-точно що за глупост е касмииета ? Shocked
За мен касмиета е голяяяяяяяяяма глупост. За мен няма такова нещо като късмет, а всичко става по Божията милост (или съответно съд). За мене късмета е даже мерзост.Късмета е суеверие, с което невежите хора, които нямат Бога, разбират като духовна сила, която определя тяхното благополучие или не. Не знам вие как го приемате? Какво мислите?
С какво можем да провокираме един човек да не вярва в суетата "късмет", а да вярва в Бога?
А за баница да не говорим. Нека не бъркаме Христос с баницата. Исус беше разчупен за нас като хляба на живота, а не като баница определяща нашето бъдеще, в която няма никакът смисъл.

Хлябът на Живота - Баница с касмети


Аз избрах, какво избираш ти?

Поздрав и благословения!!! Не искам да съм остър, но искам да провокирам размишление относно "късмета" и това, че вярата в него е пречка на вярата в Христа.

Обичам ви! Простете, ако съм ви подразнил!
Jesus_in_the_house
Jesus_in_the_house
Admin

Брой мнения : 4
Age : 38
Registration date : 06.11.2007

Върнете се в началото Go down

баница с кааасмети Empty Още нещо за касмета

Писане  Пешо Пет Яну 04, 2008 4:05 pm

Здравей Жоро, мисля, че не е необходимо да се извиняваш след като си казал Божието слово за касмета!
Напротив, ние трябва да имаме повече смелост да говорим Божията истина, защото в истината е живота!
Исус е казал: ...дошъл съм да разделям..., това означава на практика отделяне на лъжата от истината! И в това се състои една голяма част от любовта Му към нас християните! Като Него да сме безкомпромисни с лъжата!

Не си спомням място в Св.Писание където Исус да е направил компромис със себе си,със учениците си или с враговете!

Бог с тебе!

Пешо

Брой мнения : 6
Registration date : 03.01.2008

Върнете се в началото Go down

баница с кааасмети Empty ЗА Истината

Писане  Алекс Нед Яну 06, 2008 2:16 pm

Аз съм за това, истински да се разпознава Христос. И аз не съм съвършенна, но си мисля това, че на Христос трябва да се гледа по правилен начин. Наистина да е издигнат в сърцата ни и да осъзнаваме, че Той не е просто някой, който ще ни угажда на всичките приюевки , или че можем да се възползваме от Него за наша собствена полза. Бог да ни пази от такива неща, защото са ужасни. Искам Бог да дава на всеки един правилно осъзнаване.
Съгласна съм, че Божието слово трябва да се говори с дързост, но естествено в Божията мярка.
Колко е прекрасно - Исус, Хлябът на Живота..... cheers cheers cheers
Алекс
Алекс
Admin

Брой мнения : 15
Age : 33
Registration date : 05.11.2007

https://jesusinme.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

баница с кааасмети Empty Re: баница с кааасмети

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите