Исус вътре в мен
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Иво Зазек

3 posters

Go down

Иво Зазек Empty Иво Зазек

Писане  Яакоб Съб Дек 29, 2007 5:51 pm

Бих искал да попитам всички, знаете ли нещо повече за швейцареца Иво Зазек?

До колкото разбрах, той е основател на така наречената "Органична Христова генерация" и при тях се практикува живеенето като в организъм(на Исус разбира се)!

Яакоб
Гост


Върнете се в началото Go down

Иво Зазек Empty Да, чел съм неща на немски от него

Писане  Пешо Нед Дек 30, 2007 6:30 am

Със името Ivo Sasek се свързва "OCG - Organische Christus Generation" (ОЦГ - органична Христова генерация)!
Това е надденоминационно движение създадено преди петнадесетина години във Валценхаусен - Швейцария.
Започнало като служба за подпомагане на разпадащи се семейстава и хора с различни проблеми, като наркомания, алкохолизъм и.т.н., движението израстна като основна движещо служение за всички които искат да отдадат безусловно всичко от себе си в служба на Господа. Там за пръв път се възтанови така нареченото измерване (Bemessung), което е било неразделна част от живота на първите християнски общества! Живеене по дух във всяка ежедневна ситуация, отработване на всяко безпокойство в семейството на принципа на "живота" (И нека царува в сърцата ви Христовият мир, Колосяни 3,15), изучаване на причините и следствията, развиване на способността да отличаване на грях и мир и още много други.
Сега ОЦГ има хиляди представители във немско-говорещите страни, както и във Франция, Белгия, Люксембург, Холандия, също и в Русия и Румъния.

Поздрав
П

Пешо
Гост


Върнете се в началото Go down

Иво Зазек Empty Re: Иво Зазек

Писане  Алекс Вто Яну 01, 2008 1:05 pm

това е много насърчително. да знаеш какво се случва с другите братя и сестри по целия свят. едно тяло сме и трябва да се подкрепяме и да си помагаме, каквото и да се случва. това е тялото. това е семейството.... I love you I love you I love you I love you I love you истинската Божия любов......
Алекс
Алекс
Admin

Брой мнения : 15
Age : 33
Registration date : 05.11.2007

https://jesusinme.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Иво Зазек Empty Тялото (на Исус)

Писане  Пешо Сря Яну 02, 2008 3:30 pm

Благодаря ти за хубавите думи!
Аз мисля и усещам за себе си, че щом говорим за "тяло" трябва да говорим и за клетките от които е съставено тялото!
Иво Зазек пише, че семейството е основната клетка на тялото! (Пращал ги е винаги по двама итн) За това там се работи предимно върху здравината на семейството, като основна градивна клетка на тялото христово! Така нареченото "Ruhe ringsum", което идва от спокойствие наоколо е главното упражнение на всики! Просто да се откриват точките на безпокойствата в семейството и да се изчистват докато не са станали големи здрави дървета със стабилни корени!

Благодаря за написаното :-)
П

Пешо
Гост


Върнете се в началото Go down

Иво Зазек Empty Re: Иво Зазек

Писане  Алекс Чет Яну 03, 2008 2:02 am

Няма нищо, те са отвътре. Smile

Аз винаги съм си мислила за това, колко е важно наистина да сме семейство и ми е много приятно да слушам за този Иво Зазек (аз тепърва чувам за него). Радвам се, че това (тази любов) я има и това ми вдъхва надежда, че това ще продължава да се вижда между хората и още повече ще продължава да се вижда в нас.

Относно това, искам да кажа, че Господ преди около 7-8 месеца, малко след моето покаяние, ме свърза с хора, с които служим. Малко сме, но виждам как Бог работи в това, наистина да се изграждаме като семейство. И това е много хубаво.... Very Happy Very Happy Very Happy

Поздрави и Благословения!!!
Алекс
Алекс
Алекс
Admin

Брой мнения : 15
Age : 33
Registration date : 05.11.2007

https://jesusinme.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Иво Зазек Empty Семейство

Писане  Пешо Чет Яну 03, 2008 4:43 pm

Супер Алекс, :-)

Искам да поясня, че когато става дума за „голямото семейство”, това, което ти наричаш „като семейство”, става дума за част от Организма!
Тялото е един организъм, където всяка клетка и орган си има задачи и отговорности, но същевременно Главата (която е Христос) се грижи за своето тяло!
А клетката това е семейството (мъж и жена, както ги е създал Бог Творец и Бог на войнствата).
Всяка клетка се състои от две ядра и.т.н.
За това не се плаши от думата семейство, защото това е основната градивна клетка на организма, който е тялото на Христос! (Става дума за семейство искано и от Господа, а не само от нас хората)
Тези клетки са създадени и живеят, за да служат на тялото и са част от него.

Бих те провокирал малко с един въпрос - Ако утре твоята дясна ръка каже: днес нямам желание да ти служа, ами отивам на разходка, как би се почувствала?
А ако кракът ти те боли, няма ли да страда цялото тяло, от това и за, това?

Колко често ние християните правим така с нашия Главен, но тук се проявява Неговата любов, че ни поучава и насочва към истинския път! Като истински баща, който не желае синовете му да тръгнат по света неподготвени и слаби! Разбираш ли за какво става дума?
Писано е, че тези, които Той обича, тях и възпитава (в превод от гръцки-понатупва ги)!


За това и аз съм щастлив, че мога да принадлежа към органичната Христова генерация и реалното, ежедневно служене на Господа е нашия живот със, и в Него!

Бих ти изпратил една молитва от книгата „Господ на промените”, за да видиш за какво става дума!

Пиши ми, ако желаеш това!

Сърдечни поздрави
П :-)

Пешо
Гост


Върнете се в началото Go down

Иво Зазек Empty Re: Иво Зазек

Писане  Алекс Пет Яну 04, 2008 6:44 am

Разбирам за какво става дума. Нистина е интересно. ако искаш я пусни молитвата, за която говориш, хем всички да могат да я видят.
Ти обаче май много си се интересувал по този въпрос. Това е хубаво .

Аз съм благодарна, за това, че Господ ме възпитава... Very Happy Very Happy въпреки, че понякога е трудно, но Господ каза:"... бъди силен и смел; да не се плашиш и да не се страхуваш; защото Господ твоят Бог е с тебе гдето и да идеш." (ИН 1:9).

Бог с теб...
Алекс
Алекс
Алекс
Admin

Брой мнения : 15
Age : 33
Registration date : 05.11.2007

https://jesusinme.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Иво Зазек Empty Молитва на грешника

Писане  Пешо Пет Яну 04, 2008 4:09 pm

Молитва на грешника

Ако искаш да принадлежиш на Бога, Който е създал небето и земята, тогава направи още днес следната молитва твоя собствена:

„Небесни Отче, аз съгреших пред Теб и пред Твоите свети ангели.
Моите греховете са толкова много, колкото са космите на главата ми и нито един от тях, не мога действително да изкупя.
Затова идвам при Теб, за да моля пред Теб за милост.
Аз нямам сили за сърдечно разкаяние, нито да променя начина си на живот. Тялото, душата и духът ми са изпълнени с грях.
Но Ти казваш, че така си възлюбил света, че си дал Своя Единороден Син, та всеки вярващ в Него да не загине, а да има вечен живот. Йоан 3,16 .
Небесни Отче, вярвам, че Исус Христос е Божий Син.
Вярвам, че Той е умрял за греховете ми. Вярвам, че Той беше възкресен, заради моето оправдаване.
Затова прости ми, в името на Христа всички мои грехове.
Но не само моите грехове, а целия мой живот искам да Ти отдам.
Както Ти даде живота си за мен, така и аз искам да предам живота си за Теб. Нека той Ти принадлежи по тяло, по душа и по дух.
Небесни Отче, в името на Исуса Христа Ти благодаря, че Ти точно сега изпълни обещанията Си и ми прости всичките ми грехове.

Искам от благодарност, при първа възможност, да се кръстя във вода, за да мога и пред свидетели да засвидетелствам своята принадлежност към Тебе, и да можеш Ти да ме запечаташ със Своя Свети Дух. Деян. ап. 2,38 .
Ела в моя живот в силата на Светия Дух, живей в мен, та да може както Ти в мене и така и аз в Тебе да бъда!
Живей Ти самия Господи Исусе в мен, за да получа властта, да не трябва повече да служа на греха, на смъртта и на дявола!

За всички тия обещания и затова, че Ти ме чу Ти благодаря сърдечно.

В името на Исуса Христа. Амин“.





(Тази молитва е от книгата на Иво Зазек ”Господ на промените” и е превод от немски.)

_____________________________________________________
„Защото Бог толкоз обикна света, че отдаде Своя Единороден Син, та всякой, който вярва в Него, да не погине,а да има живот вечен.“
„А Петър им рече: покайте се, и всеки от вас да се кръсти в името на Исуса Христа, за прошка на греховете; и ще приемете дара на Светаго Духа.“

Пешо

Брой мнения : 6
Registration date : 03.01.2008

Върнете се в началото Go down

Иво Зазек Empty Re: Иво Зазек

Писане  Алекс Нед Яну 06, 2008 2:09 pm

е всъщност, това си е молитва за покаяние. не разбрах какво точно искаш да ми покажеш с нея. ако може, обясни ми.
Алекс
Алекс
Admin

Брой мнения : 15
Age : 33
Registration date : 05.11.2007

https://jesusinme.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Иво Зазек Empty Re: Иво Зазек

Писане  dida Вто Май 27, 2008 12:42 pm

НА мен лично много ми хареса молитвата,за което ти благодаря. Smile Господ да те благослови

dida

Брой мнения : 3
Registration date : 26.05.2008

Върнете се в началото Go down

Иво Зазек Empty Re: Иво Зазек

Писане  димитар Сря Мар 11, 2009 5:20 pm

хей аз искам да попитам колко са еврейте в българия и дали познавате такива

димитар
Гост


Върнете се в началото Go down

Иво Зазек Empty Re: Иво Зазек

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите